Yaşlılıkta Kişisel İhtiyaçlar ve Giderilmesi

8 Eylül 2021 by Bilge Bakımevi0
Yaslilikta-Kisisel-Ihtiyaclar.png

Yaşlılık dönemi şüphesiz hemen herkes için son derece zorlayıcıdır. Kişilerin kendisi açısından yaşlılık dönemleri zor olsa da aynı zamanda yakınları için de çeşitli zorluklar içerir. Etkili bir bakım, yaşam standartlarının yüksek tutulması ve iletişim becerilerinin geliştirilerek geniş bir sosyal alana yayılım gösterilmesi yaşlılık döneminde kişisel ihtiyaçların en temelleri arasındadır.

Yaşlılık döneminde büyük oranda kendisine de yabancılaşan insanın temel olarak fiziki ihtiyaçlarını karşılama da yaşadığı zorluklar kadar psikolojik olarak yaşadığı problemler de gözetilmelidir. Dolayısıyla yaşlılık döneminde kişisel ihtiyaçlar ve bu ihtiyaçların giderilmesi konusunda temel anlamda iki farklı odak noktası yer aldığı belirtilmelidir. İlkin fiziksel ihtiyaçların etkili bir bakımla sağlanması ve ikinci olaraksa sosyalleşme kapsamında bireyin psikolojik sağlığının dinamik tutulmasıdır.

Bile Bakımevi yaşlılık döneminde bireylerin ihtiyaç duyduğu her türden gereksinimi en detaylı düşünen ve inovatif fikirlerle çözüm odaklı yaklaşım gösteren yönetim politikalarına sahiptir. Her bir yaşlının kişisel ihtiyaçlarını özgünlükle koordine eden Bilge Bakımevi, her yaşlıya uygun olan kişisel çözüm önerileriyle özel yaklaşımlar benimser.

NEREDEYİZ115/3 Sok. B.Blok No:3/1 Erzene Mahallesi Bornova/İZMİRMailinfo@bilgebakimevi.comSABİT0 (232) 290 09 83CEP 0 (533) 375 09 83
Aydınlatma Metini
Aydınlatma Metini

© BİLGE İLERİ YAŞ BAKIM VE YAŞAM EVİ - 2019