Yaşlılıkta Karşımıza Çıkabilecek Hastalıklar

12 Eylül 2021 by Bilge Bakımevi0
Yaslilikta-Karsimiza-Cikabilecek-Hastaliklar-.png

İnsanın tüm yaşam döngüsü boyunca pek çok dönemden geçtiği hemen herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Doğum ile başlayan bu döngü son aşamada yaşlılık sürecinde tamamlanır. Yaşlılık süreci doğumdan başlayarak yaşlılık dönemine kadar süregelen tüm süreç boyunca yaşananların birikinti halinde hissedildiği dönemdir ve bu dönemde yaygın olarak bazı sağlık sorunları ortaya çıkabilir.

Yaşlılıkta karşımıza çıkabilecek hastalıklar arasında çok ciddi sonuçlar doğurabilecek fiziksel sağlık sorunları olduğu gibi yine çok ciddi olumsuzluklara gebe olan ve ruhsal bozukluklardan kaynaklanan sağlık sorunları da yer alır. Yaşlılık döneminde en yaygın olarak gözlemlenen hastalıklar arasında; Demans, Alzheimer, Parkinson, Diyabet, Depresyon, Yürüme Bozuklukları, Osteoporoz gibi temel sağlık sorunları bulunur.

Tüm bu sağlık sorunları yaşlı bireyin sosyal yaşama katılım göstermesi, dil ve konuşma becerilerini aktif olarak kullanması ve gündelik ihtiyaçlarını karşılaması konusunda bazı zorluklarla karşı karşıya kalmasına sebep olabilir. Bilge Bakımevi olarak yaşlı bireylerde bu tarz sağlık sorunlarının gözlemlenmesi halinde uzman desteğinin bulunduğu ve sağlık çalışanlarının daimi gözetiminde olduğu yaşam alanlarında bakım ihtiyaçlarının karşılanması son derece kritik bir önem taşır.

NEREDEYİZ115/3 Sok. B.Blok No:3/1 Erzene Mahallesi Bornova/İZMİRMailinfo@bilgebakimevi.comSABİT0 (232) 290 09 83CEP 0 (533) 375 09 83
Aydınlatma Metini
Aydınlatma Metini

© BİLGE İLERİ YAŞ BAKIM VE YAŞAM EVİ - 2019