Yaşlılıkta Bunaltı (Anskiyete)

26 Eylül 2021 by Bilge Bakımevi0
Yaslilikta-Bunalti-Anskiyete.png

Yaşlılık döneminde ortaya çıkan fiziksel salık sorunları kadar ruhsal sorunlara da yeteri kadar özen gösterilmesi gerekir. Yaşlılık döneminde kaygı, endişe ve yoğun stres gibi duygu durum bozukluklarından kaynaklanarak ortaya çıkan bunaltı hallerine anksiyete bozukluğu adı verilmektedir. Bilineceği üzere Anksiyete her yaş grubu için son derece önemli bir ruhsal bozukluktur ve yaşlılarda bu duruma daha fazla özen gösterilmelidir.

Yaşlılık dönemi pek çok fiziksel sağlık sorunuyla mücadeleye ev sahipliği yaptığı gibi hemen her yaş aralığında günümüzde en çok gözlemlenen ruhsal bozukluklardan olan anksiyete sorunlarını da içerebilir. Anskiyetenin en temel belirtileri arasında açık bir biçimde yoğunlukla ortaya çıkan kas gerilmeleri ve yoğun ürperme ve huzursuzluk durumları yer alır.

Yaşlılık döneminde olağan ve doğal belirtiler olarak kabul edilebilecek bu tarz ruhsal sorunların kontrol altına alınabilmesi adına teşhis ve tanı süreci son derece büyük önem arz eder. Dolayısıyla en sevdiğiniz yakınlarınızın yaşlılık dönemini ferah ve huzur içerisinde tüm sağlık kontrolleri gerçekleştirilerek sürdürmelerini istiyorsanız Bilge Bakımevi gibi temel psikolog hizmetleri de sunan bakımevlerinden yardım talep etmeniz önerilir.

NEREDEYİZ115/3 Sok. B.Blok No:3/1 Erzene Mahallesi Bornova/İZMİRMailinfo@bilgebakimevi.comSABİT0 (232) 290 09 83CEP 0 (533) 375 09 83
Aydınlatma Metini
Aydınlatma Metini

© BİLGE İLERİ YAŞ BAKIM VE YAŞAM EVİ - 2019