Yaşlılıkta Depresyon

23 Eylül 2021 by Bilge Bakımevi0
Yaslilikta-Depresyon.png

Yaşlılık dönemine girmek pek çok fiziksel sağlık sorunun habercisi olduğu gibi yaşlılık dönemine giren bireylerde çok ciddi ruhsal bozuklukların da ortaya çıkması olasıdır. Özellikle yoğun şekilde stres, kaygı ve endişe gibi duygu durumlardan kaynaklanan depresyon hallerinin çok daha ciddi sağlık sorunlarına sebebiyet vermemesi adına yaşlı bireylerin huzurlu bir ortam içerisinde yaşamlarını sürdürmeleri gerekir.

Huzurlu ve konforlu bir yaşam alanı genel anlamda yaşlı bireylerin ruhsal bozukluk sorunlarından uzak kalmasına doğrudan etki sağlayabileceği gibi konforlu bir yaşam alanına ek olarak sosyalleşme ihtiyacının karşılanması da yine yaşlı bireylerin yaşamlarının geri kalanının yüksek kalitede sürdürmelerini sağlama konusunda son derece kritik bir rol oynar.

Bilge Huzurevi, yaşlı bireylerin yaşama bakış açılarını en efektif şekilde kavrama ve yaşlı bireylere karşı yüksek düzeyde duyarlılık gösterebilme yetilerine sahip olan uzman hemşireleri ve psikologlarıyla yaşlı bireylerin her türden ruhsal sorundan uzakta yer almasını sağlar. Sadece fiziksel olarak değil, aynı zamanda psikolojik olarak da yaşlı bireylerin konforunu sağlayan Bilge Huzurevi, İzmir’in en huzurlu bölgesinde hizmet sağlamaktadır.

NEREDEYİZ115/3 Sok. B.Blok No:3/1 Erzene Mahallesi Bornova/İZMİRMailinfo@bilgebakimevi.comSABİT0 (232) 290 09 83CEP 0 (533) 375 09 83
Aydınlatma Metini
Aydınlatma Metini

© BİLGE İLERİ YAŞ BAKIM VE YAŞAM EVİ - 2019