Yaşlılarda Yatak Yaraları Nasıl Oluşur?

21 Haziran 2021 by Bilge Bakımevi0
Yaslilarda-Yatak-Yaralari-Nasil-Olusur.png

Yaşlılarda Yatak Yaraları Nasıl Oluşur?

Yaşlılık döneminde ortaya çıkan bazı fiziksel sağlık sorunları ne yazık ki yaşlıların yatağa bağımlı olarak yaşamalarına sebep olabiliyor. Bu tarz sağlık sorunlarının yaşanması durumunda yaşlıların bakımını üstlenenlerin en çok dikkat etmesi gereken durumların başında ise uzun süre yatakta bulunmaktan kaynaklanan yatak yarası oluşumları gelmekte.

Yaşlılarda yatak yaraları pek çok etkene ve neden bağlı olarak ortaya çıkabildiği gibi yatalak hastada yara oluşumunun en temel sebebi doğru ve etkili bir bakımın gerçekleşmiyor olmasıdır. Vücutta ortaya çıkan deri zedelenmeleri sonucunda gelişen yatak yaralarını önleme konusunda günümüzde kullanılan birden fazla yöntem olduğu belirtilmelidir.

Profesyonel ve uzman yaşlı bakım yaklaşımlarında yatalak hastalarda yara oluşumunu engellemek adına en yaygın olarak tercih edilen yöntem havalı hasta yatağı kullanımıdır. Havalı hasta yatağı kullanımı yatak yarası oluşumunu minimalize ettiği gibi aynı zamanda etkili bir bakım olanağı ve konfor da sağlar. Bilge Bakımevi zaruri durumlar nedeniyle yatağa bağımlı olan yakınlarınız için en etkili çözüm önerileri ve yüksek standartta bakım olanaklarıyla etkili bir yaşam alanı vadetmektedir.

NEREDEYİZ115/3 Sok. B.Blok No:3/1 Erzene Mahallesi Bornova/İZMİRMailinfo@bilgebakimevi.comSABİT0 (232) 290 09 83CEP 0 (533) 375 09 83
Aydınlatma Metini
Aydınlatma Metini

© BİLGE İLERİ YAŞ BAKIM VE YAŞAM EVİ - 2019