Alzheimer Hastalığı Tedavi Yöntemleri

24 Haziran 2021 by Bilge Bakımevi0
Alzheimer-Hastaligi-Tedavi-Yontemleri.png

Alzheimer Tedavi Yöntemleri

Alzheimer hastalığının ne olduğu ve önlenip önlenemeyeceği, pek çok insan tarafından merak edilen hususlardan birisidir. Oldukça ciddi bir seyre sahip olan bu hastalık, tamamen önlenebilir bir hastalık değildir. Fakat hayat tarzında meydana getirilen çeşitli değişiklikler, hastalığın seyrini yavaşlatabildiği için bu konuda ne yapılması gerektiği, insanların gündeminde bulunmakta.

Hastalığın seyrinin yavaşlamasını mümkün kılan çeşitli önlemler bulunmakta olup bu önlemleri genel hatlarıyla aşağıdaki gibi sıralamak olanaklı:

  • Sağlıklı beslenmeyi alışkanlık edinmek
  • Düzenli bir şekilde zihinsel egzersizlerin yapılması
  • Düzenli olarak fiziksel egzersizlerin yapılması
  • Taze ürünlerin tüketilmesi
  • Düzenli bir şekilde egzersiz yapılması

Yukarıdaki gibi sıralanması mümkün olan hususların her biri, bireylerin bu hastalığın olumsuz sonuçlarından bazılarına maruz kalmamasını sağlamaktadır. Bu nedenle belirtilen hususlar oldukça önemlidir ve Alzheimer hastalığı ile karşı karşıya kalan bireylerin, yukarıdaki hususlar kapsamında yaşantılarını düzenlemeleri gerekir. Özellikle zihinsel ve fiziksel aktiveler, bireylerin kendilerini çok daha aktif hissetmelerini olanaklı kılacağı için bazı etkinliklerin gün aşırı yapılması gerekli durumlardan birisidir.

NEREDEYİZ115/3 Sok. B.Blok No:3/1 Erzene Mahallesi Bornova/İZMİRMailinfo@bilgebakimevi.comSABİT0 (232) 290 09 83CEP 0 (533) 375 09 83
Aydınlatma Metini
Aydınlatma Metini

© BİLGE İLERİ YAŞ BAKIM VE YAŞAM EVİ - 2019