Yatalak Hasta Bakımı

19 Haziran 2021 by Bilge Bakımevi0
Yatalak-Hasta-Bakimi.png

Yatalak Hasta Bakımı

Çeşitli sağlık sorunlarından dolayı yatağa bağımlı olan hastaların, oldukça özenli ve düzenli bir şekilde bakılmaları, hastaların sağlıkları açısından oldukça önemli. Bilindiği üzere bazı sağlık sorunları, bireylerin yatağa bağımlı olmasına neden olmakta. Bu durum, hastaların iyi bir bakım sürecinin içerisinde olmasını zorunlu kılmakta.

Türkiye’nin pek çok ilinde oldukça fazla bakımevi bulunmakta olup bu bakımevleri, yatalak hastaların sağlıklı bir şekilde yaşantılarını sürdürebilmelerini mümkün kılıyor. Bu bakımevlerinden birisi olan Bilge Bakımevi, temelde yatalak hasta bakımını şu şekilde sürdürmekte:

  • Profesyonel ve alanında uzman sağlık personelleri tarafından hastaların günlük sağlık kontrolleri gerçekleştirilmekte.
  • Hastaların bakım ihtiyaçları, düzenli aralıklarla giderilmekte.
  • Hastalar için gerekli olan egzersizler, düzenli aralıklarla gerçekleştirilmekte.
  • Bilinci açık ve beslenebilir hastaların beslenme ihtiyaçları giderilir.
  • Beslenme sonrası hastaların ağız bakımları gerçekleştirilmekte.
  • Gün başlangıcında sonda ve katater kontrolü yapılır, ihtiyaç dahilinde değişim sağlanır.

Bu ve bunun gibi hususlar, yatalak hasta bakımında uygulanan yöntemler olarak bilinmekte olup bilge Bakımevi, titiz bir şekilde yatalak hasta bakımını gerçekleştirmekte ve hastaların çok daha konforlu bir şekilde yaşantılarını sürdürmesini mümkün kılmakta.

NEREDEYİZ115/3 Sok. B.Blok No:3/1 Erzene Mahallesi Bornova/İZMİRMailinfo@bilgebakimevi.comSABİT0 (232) 290 09 83CEP 0 (533) 375 09 83
Aydınlatma Metini
Aydınlatma Metini

© BİLGE İLERİ YAŞ BAKIM VE YAŞAM EVİ - 2019