Narlıdere Huzurevi

20 Nisan 2022 by Bilge Bakımevi0
1-12-1200x800.jpg

Narlıdere huzurevi yaşlı ve bakıma muhtaç olan kimsesiz insanlar için kurulmuş, kusursuz bir şekilde hizmet vermeye çalışan kurumlardır. Bu kurumlar belli bir yere bağlı olsa da her kurumda uygulanan prosedür ve her kuruluşun içinde uygulatılan etkinlikler farklıdır. Genellikle yaşlı olan bireylerin huzurları ön planda tutulur. Kişilerin kendilerini yalnız hissetmemeleri için bir alan bulunur.

İnsanlar burada bir araya gelerek sohbet edebilir, konuşabilir, televizyon izleyebilir ve birlikte aktiviteler yapılabilir. Hasta ve yaşlı olan bireylere özel olarak bakılır. Kendine bakamaz durumda olan hastalar ile yaşlı bakım teknisyenleri ilgilenir. Hastalar bulundukları yerden oldukça memnundurlar. Kurumda kalan bireylerin bir para ödemesi ya da bir bağışta bulunması gerekiyor.  Özel huzur evlerinde yapılan bakım çok daha iyidir. Profesyonel olan kişiler tarafından güzel bir hizmet verilir. Huzurevlerinde kalabilmek için bazı hususların olması gerekiyor. Herhangi bir bağımlılığınızın olmaması gerekiyor.

Huzur Evleri Neden Tercih Ediliyor?

Narlıdere huzurevi bakıma muhtaç olan kimsesiz kişileri kollayıp koruyan bir kurumdur. Yapılan araştırmalara göre pek çok yaşlı birey eşlerini kaybettikten sonra yalnız kalıyor. Yalnız başına hiç bir şey yapamayan bu bireyler huzur evlerinin kapısını çalıyor. Kimsesiz olan yaşlılar da bu kurumları tercih ediyor. Kimsesi olmayan evi barkı ve düzeni olmayan yaşlılar huzur evlerinde kalabiliyorlar.  Eskiye oranla hastalar ve bakıma muhtaç olan bireyler günlerini daha kaliteli bir şekilde geçirebiliyorlar. Hastaların sağlıklı bir şekilde sosyalleşerek hayatlarını idame ettirebilmeleri için verilen bir hizmettir.

Narlıdere Huzurevi
Narlıdere Huzurevi

Huzur Evlerinde Yapılan Aktiviteler

Narlıdere huzurevi sayesinde hastalar sıkılmadan hayatlarını sürdürebiliyor. Burada çeşitli aktiviteleri yapabiliyorlar. Herkesin hobisine uygun olarak aktiviteler düzenleniyor bu aktivitelere katılmak zorunlu değildir. Herkes katılabilir herhangi bir şart aranmıyor. İsteyen resim çizer, isteyen kitap okur, isteyen örgü ile uğraşır, isteyen bahçe işleri ile uğraşır. Toplu olarak yapılan aktiviteler ise gelen ziyaretçileri karşılamak, bilgi alışverişi yapmak ve tiyatro sinema gibi aktivitelerdir. Firmamızdan kaliteli bir şekilde hizmet alabilirisiniz.


Leave a Reply


NEREDEYİZ115/3 Sok. B.Blok No:3/1 Erzene Mahallesi Bornova/İZMİRMailinfo@bilgebakimevi.comSABİT0 (232) 290 09 83CEP 0 (533) 375 09 83
Aydınlatma Metini
Aydınlatma Metini

© BİLGE İLERİ YAŞ BAKIM VE YAŞAM EVİ - 2019