Menemen Huzurevi

20 Nisan 2022 by Bilge Bakımevi0
Senior-care-1200x800.jpg

Menemen huzurevi, yaşlı ve bakıma muhtaç olan insanlara hizmet verebilen bir yerdir. Kimin yardıma ihtiyacı varsa yardım onun yakınındadır. Hasta ve yaşlıların bakıma ihtiyaçları vardır. Yiyecek ve içecek ihtiyaçları direkt olarak karşılanır. Hastalar hiç bir şekilde açlık çekmez. Hasta olan bireylere bakımlar anında yapılır. Hasta bakım teknisyenleri tarafından hastaya bakılır. Hastaya bir ilaç tedavisi yapılacaksa bunu hemşire yapar. Huzurevi arayanlar için temel kriter, yaşlı bakımında uzmanlaşmış bakımevlerinin seçilmesidir.

Yaşlı bakımı bilgi ve teknik donanımın yanı sıra, şefkat ve sabır da gerektirir. Seçilen huzurevi bünyesinde çalışan kişilerin bu alanda uzmanlaşmış ve şefkatli kişiler olmaları önem taşır. Yaşlı bakımı son derece sabır ve itina gerektirir. Özellikle yatalak hastaların bakımı çok daha zordur. Sürekli hemşire ve diğer sağlık ekiplerinin bulunması, ani müdahale gerektirecek durumlar için önem taşır.

Hastalara Verilen Destekler

Menemen huzurevi hasta ve yaşlılara hizmet veren bir yerdir. Bu yere yerleşebilmek için en az 55 yaşında olmanız gerekiyor. Menemen özel bir sektördür. Özel sektörde verilen hizmetler daha donanımlı ve daha güzeldir. Hastalar bu şekilde daha sağlıklı ve daha iyi bir yaşama sahip olurlar. Yaşlıların bu en güzel dönemlerini dinlenerek ve keyifle geçirmesi için her türlü imkân sunulur. Zihinsel ve fiziksel açıdan kendine yeterli olan yaşlıların sosyal aktiviteleri için belirli aralıklarla gezi ve tiyatro ziyaretleri gerçekleştirilir. El işi yapılabilir. Bunun yanı sıra resim ve müzik sanat ile de ilgilenebilirler.

Menemen Huzurevi
Menemen Huzurevi

Menemen huzurevi bakıma muhtaç olan hastaların da düzenli tedavi ve kontrollerini yapar. Bu huzurevlerinde kalabilen kişiler en az 55 yaşını doldurmuş olması gerekiyor. Bu hastaların huzurlu ve mutlu oldukları ortamlarda kendilerini daha iyi hissettikleri gözlenir.

Bakımevimiz bu hastalar için güvenli ve sevgi dolu ortamlara sahiptir. Hasta olan ve bakıma ihtiyacı olan hastaların ve yaşlıların temel ihtiyaçlarını giderdikleri ve sosyalleştikleri bir yerdir. Burada arkadaş sahibi olabilirler. Günlerini daha kaliteli ve daha sağlıklı bir şekilde geçirirler. Firmamızdan hizmet alabilirisiniz.


Leave a Reply


NEREDEYİZ115/3 Sok. B.Blok No:3/1 Erzene Mahallesi Bornova/İZMİRMailinfo@bilgebakimevi.comSABİT0 (232) 290 09 83CEP 0 (533) 375 09 83
Aydınlatma Metini
Aydınlatma Metini

© BİLGE İLERİ YAŞ BAKIM VE YAŞAM EVİ - 2019