Kemalpaşa Huzurevi

20 Nisan 2022 by Bilge Bakımevi0
43049105_s.jpg

Kemalpaşa huzurevi yaşlı bakımını en titiz şekilde yapan bir kurumdur. Güzel ve geniş bir alana kurulmuş olan huzur evinde sıkılmak ve daralmak mümkün değildir. Huzur evinin botanik bahçesi bulunur. Bu bahçe sayesinde insanlar keyifli ve huzurlu bir zaman geçirirler. Hastaların bakımı özel olarak yapılır. Huzur evleri hakkında genel bilgi vermek yaşlı olan bireylerin akrabaları için oldukça önemlidir. Hastası olan ve bakıma muhtaç olan kişileri huzur evine yerleştirmek isteyen insanlar huzur evleri hakkında genel bir bilgiye sahip olmak isterler. Bu bilgiyi kurumuzdan almanız gerekir.

Huzur Evi Nedir?

Huzur evleri Sosyal Hizmetler Kurumuna bağlı olan kuruluşlardır. Yaşlı olan bireylerin bu tür bakım evlerine kayıt olabilmeleri için gerekli olan bazı şartlar aranıyor. Devlete ait olan bakım evlerinde 60 yaşında olma zorunluluğu bulunurken özel kuruluşlarda bu yaş sınırı biraz daha aşağı çekiliyor ve 55 yaşında olan bireyler bu kurumlara başvuru yapabiliyor. Tabi ki yalnızca yaş faktörü baz alınmıyor aynı zamanda bazı özelliklere bazı kurallara uymanız gerekiyor.

Her şeyden önce bulaşıcı bir hastalık taşıyorsanız ya da böyle bir risk faktörünü bulunduruyorsanız bu kurumlara başvuru yapamazsınız. Saldırgan hareketleriniz varsa insanlar ile iletişim kurmakta problem çıkarıyor ve asayişteki huzuru bozuyorsanız bu kuruluşlara başvuru yapamazsınız. Herhangi bir bağımlılığınız varsa alkol, uyuşturucu gibi bu gibi durumlarda da başvuru yapamazsınız. Bunun yanı sıra bakıma muhtaç olduğunuzu belgelemeniz gerekiyor. Aksi halde huzur evine yerleşemezsiniz. Kemalpaşa huzurevi yaşlı ve bakıma muhtaç olan bireylere özel bir şekilde bakıyor. Yemeklerine ve temel ihtiyaçlarına dikkat ediliyor. Hastaların herhangi bir şekilde zarar görmemesi adına özel bir şekilde onlara bakım sağlanıyor.

Kemalpaşa Huzurevi
Kemalpaşa Huzurevi

Hastaların Bakımı

Kemalpaşa huzurevi sayesinde hastalar sağlıklı bir şekilde hayatlarını idame ettirebiliyorlar. Hastaların zihinsel ve fiziksel açıdan kendine yeterli olan yaşlılar için sosyal aktiviteleri belirli aralıklarla sinema ya da tiyatro gibi aktiviteler düzenlenir.

Bakıma muhtaç hastaların bakımları yani Demans, Alzheimer, Parkinson gibi rahatsızlıklar için sürekli sağlık ekiplerimiz bulunur. Bu hastaların huzurlu ve mutlu oldukları ortamlarda kendilerini daha iyi hissettikleri gözlenir. Firmamızdan güvenli bir şekilde hizmet alabilirsiniz.


Leave a Reply


NEREDEYİZ115/3 Sok. B.Blok No:3/1 Erzene Mahallesi Bornova/İZMİRMailinfo@bilgebakimevi.comSABİT0 (232) 290 09 83CEP 0 (533) 375 09 83
Aydınlatma Metini
Aydınlatma Metini

© BİLGE İLERİ YAŞ BAKIM VE YAŞAM EVİ - 2019