Menderes Huzurevi

20 Nisan 2022 by Bilge Bakımevi0
1-9.jpg

Menderes huzurevi sakinleri huzur evlerinde güzel vakitler geçirebilir ve kendilerini geliştirebilirler. Belirli bir yaşın üstünde bulunan kişilerin psikolojik ve de fizyolojik olarak bakımını yapan kurumlara huzurevi ismi veriliyor. Huzurevlerinde kalan bireyler bu kurumlara belirli bir ücret ödemeleri ya da bu kuruma bağış yapmaları gerekiyor.

Bu huzur evlerine yerleşebilmek için en az 55 yaşının doldurulmuş olması gerekiyor. Bu kurumlar Sosyal hizmetlere bağlı olabilen bir kurumdur. Bireylerin bu kurumda kalabilmeleri için herhangi bir bağlılıklarının olmaması gerekiyor. Suç işleyen suç işlemeye yatkın olan bireyler bu huzur evlerinde kalamaz ve barınamaz.

Huzurevleri Ve Sosyal Aktiviteler

Menderes huzurevi en iyi şartlarda yaşlı misafirlerine hizmet veren bir kurumdur. Yaşlıların en az 55 yaşında olması gerekiyor. Yaş ilerledikçe insanlar kendi kabuklarına çekilmeye başlıyor. Bu sebepten ötürü huzurevlerinde, yaşlı bakım evlerinde arkadaşlık ilişkileri kurulabiliyor. Yalnızlaşan insanlar burada kendilerine arkadaş bulabilir. Kurumun sosyal olanaklarından faydalanabilir.

Huzurevine yerleşen yaşlıların çoğu sosyalleşmek amacı ile huzurevlerini tercih ettikleri görülüyor. Huzurevlerinde kalan bireylerin günlük olarak ihtiyaçları profesyonel deneyimli uzman personeller aracılığı ile karşılanıyor. Personeller güler yüz ile işlerini yapıp hastaların psikolojilerine uygun bir şekilde davranıyorlar. Yaşlı bireyin bakıma ve tedaviye ihtiyacı varsa personeller ilaç takibi yaparak hastayı tedavi edebilir. Kişinin hastalığı durumunda tedavi hemşireler tarafından yapılmaktadır.

Menderes Huzurevi
Menderes Huzurevi

Huzurevleri Gerekli Midir?

Menderes huzurevi yaşlı olan bireylerin hem sosyal hem de günlük ihtiyaçlarını gidermek amacı ile kurulan bur kuruluştur. Yaşlı bakım merkezlerinde bu ihtiyaçlara ek olarak yaşlı ve hasta olan hastalara ilaç tedavisi yapılıyor. Fiziksel tedavinin kapsamında özel bakım bölümleri bulunuyor. Bu hastalara özel bakımlar veriliyor. Hastalar yeteri düzeyde tedavi ediliyor.

Hastalar için sosyal olanaklar sağlanıyor. Huzurevine yerleşebilmek için bazı hususları yerine getirmeniz gerekiyor. Sosyal inceleme raporunda belirtilen bilgilere göre bakıma muhtaç bir durumda iseniz ancak o zaman huzurevine başvuru yapabilir ve bu şekilde huzurevinden hizmet alabilirsiniz. Firmamızdan güvenilir bir şekilde hizmet almanız mümkündür.


Leave a Reply


NEREDEYİZ115/3 Sok. B.Blok No:3/1 Erzene Mahallesi Bornova/İZMİRMailinfo@bilgebakimevi.comSABİT0 (232) 290 09 83CEP 0 (533) 375 09 83
Aydınlatma Metini
Aydınlatma Metini

© BİLGE İLERİ YAŞ BAKIM VE YAŞAM EVİ - 2019