Tire Huzurevi

20 Nisan 2022 by Bilge Bakımevi0
1-1200x675.png

Tire huzurevi yaşlı bakımını üstlenen bir kurumudur. Bakıma muhtaç olan, yaşlı bireylerin barınma, giyinme, yeme içme, sağlık gibi temel ihtiyaçlarının giderildiği bir kurumdur. Bu kurumlara yerleşebilmenin bazı kuralları bulunuyor. Uyuşturucu madde gibi zararlı olan şeylere bağımlılığınız varsa bu kurumlara başvuru yapamazsınız.

Ekonomik düzeyinin iyi olması gerekiyor. Bu kurumlara başvuru yapabilmeniz için ekonomik düzeyinizin belli bir limitin altın da olmamalıdır. Ülkemiz de huzurevlerinde kalabilmenin bir yaşı bulunuyor. Bu yaş özel sektörde 55 iken özel devlet kurumlarında 60 yaştır. Huzurevleri hasta bakımını en güzel şekilde sağlıyor. Hastalar burada sosyal imkânlara sahip olabiliyor. Herhangi bir iş ile uğraşmadan hayatlarını idame ettirebiliyorlar.

Huzur Evlerinin Önemi Nedir?

Tire huzurevi sakinleri bulundukları ortamdan son derece memnundur. Belli bir yaşın üzerine gelmiş olan bireylerde gerek sağlık sorunları gerekse de sosyal ihtiyaçları meydana geliyor. Huzur evleri ve bakım evleri bu bireylerin duymuş oldukları ihtiyaçları karşılayabiliyor.

Huzur evleri neden önemlidir sorusunun cevabı belli bir yaşın üzerinde olan bireylerde bakıma ihtiyaç duyuluyor ve sosyal hayata adapte olmaya çalışıyorlar. Huzur evlerinin en çok tercih edilmelerinde ki neden sağlık problemleri olabilir, yaşlı olan bireylerin artık kendilerine bakamıyor durumda olmaları olabilir. Çocuklara yük olma düşüncesi, kendilerini güvende ve huzurlu bir ortamda hissetme arzuları sosyalleşme ihtiyaçları huzur evlerinin sosyal imkânları çok daha iyidir.

Kimler Huzur Evine Gidebilir?

Tire huzurevi yaşlı bakımını profesyonel ve alanında uzman olan personeller ile gerçekleştiriyor. Hasta olan bakıma muhtaç olan yaşlıların bakımları bu kurum tarafından yapılıyor. Yaşlı bakım evlerine girebilmek için bazı şartları yerine getirmeniz gerekiyor.55 yaşını doldurmuş ve bakıma muhtaç olması gerekir. Bu kurumlara girebilmek için belli bir ücret ödemeniz gerekmektedir. Burada sosyal imkân sıkıntısı yoktur. İstediğiniz aktiviteye katılabilir kendinizi geliştirebilirsiniz. Resim yapmak, musiki okumak ve dinlemek, bahçe işleri ile ilgilenmek, örgü yapmak gibi çeşitli aktiviteleri yapabilirisiniz. Firmamızdan hizmet alabilirisiniz.


Leave a Reply


NEREDEYİZ115/3 Sok. B.Blok No:3/1 Erzene Mahallesi Bornova/İZMİRMailinfo@bilgebakimevi.comSABİT0 (232) 290 09 83CEP 0 (533) 375 09 83
Aydınlatma Metini
Aydınlatma Metini

© BİLGE İLERİ YAŞ BAKIM VE YAŞAM EVİ - 2019