Konak Huzurevi

20 Nisan 2022 by Bilge Bakımevi0
1-1200x800.jpeg

Konak huzurevi, yaşlı bakımında önerilen kuruluşların başında gelir. İzmir’in merkezinde yer alan tesisimiz, farklı yaş gruplarına göre uzmanlaşmış kadrosu ile hizmet sunar. İleri yaştaki kişilerin sağlık kontrollerinin düzenli şekilde yapılması gerekir. Sağlıklı olan, fiziksel ve zihni açıdan kendi yaşamını idame ettirecek olan yaşlı konuklarımız olduğu gibi, sağlığı yerinde olmayan bakıma muhtaç konuklarımızda bulunur.

Yaşlı bakımında uzmanlaşmış olan huzurevimiz, ileri yaştaki misafirlerimizin her türlü ihtiyacını karşılar. Bu ihtiyaçları temel olarak iki grupta toplamak söz konusudur. İlki; fiziki bakımları, ikincisi de manevi ve sosyal destek hizmetleridir. Bu konuda profesyonel hizmet sunan huzurevleri tercih edilir.

İleri Yaştakiler İçin Önerilen Bakımevleri

Konak huzurevi İzmir’in en kurumsal işletmelerindendir. Yaşlılık, insan yaşamının en zor süreçlerinden birisidir. Akıl sağlığı yerinde olan pek çok ileri yaşlı kişide sıklıkla görülen, duyu organlarının yavaşlamasıdır. Bu nedenle, günlük aktivitelerini gerçekleştirmede bazı zorluklar yaşarlar. Tek başına yaşama durumunda olan yaşlı hastaların, evin ihtiyaçlarını görmesi ve kendilerine bakmaları güçleşir. Bu nedenle, alanında uzmanlaşmış, güvenilir bakımevlerinden destek alınması gerekir. Mutlu yaşlanmak, tüm insanlığın ortak hedefidir.

1

Hızlı yaşam koşulları, çekirdek aile yapısı, yaşlılar ve gençlerin aynı evde yaşamalarını zorlaştırmaktadır. Daha özgür yaşamak isteyen ve çocuklarına bağımlı olmak istemeyen ileri yaştaki kişilerin tercihi bakımevimiz olacaktır. Burada, yaşlıların sosyalleşmesine olanak tanıyacak her türlü imkân bulunur. Odalarımız, fiziki açıdan yeterli büyüklükte ve son derece ferah yapıdadır. Onların mutlu olacakları her türlü faaliyet bakımevimizde gerçekleşir.

Hasta  Bakımında Önerilen Kuruluşlar

Konak huzurevi, bazı hastalıkları olan yaşlılara da bakım hizmeti verir. Mesela; alzheimer hastalarına evlerde bakmak son derece zordur. Evreleri olan bu hastalık, uzman bakım gerektirmektedir. Hastanın sıkı takip altında tutulması, yemek yeme ve yaşamsal faaliyetlerinin düzenlenmesi gerekir. Bakımevimiz bu konuda uzmanlaşmıştır.

Doktor kontrolünde sağlık taramaları yapılan hastalar, 7/24 gözetim altında tutulur. Oda ve yatak temizliği sık aralıklarla yapılan merkezimizde, diş kontrolleri ve ilaç takibi de aksatılmamaktadır. Kitap okuma odalarımız ve lobimiz son derece geniş ve ferahtır. Huzurlu ve sağlıklı bakımevi arayanların, firmamızla iletişime geçmesi önerilir.


Leave a Reply


NEREDEYİZ115/3 Sok. B.Blok No:3/1 Erzene Mahallesi Bornova/İZMİRMailinfo@bilgebakimevi.comSABİT0 (232) 290 09 83CEP 0 (533) 375 09 83
Aydınlatma Metini
Aydınlatma Metini

© BİLGE İLERİ YAŞ BAKIM VE YAŞAM EVİ - 2019