Kiraz Huzur Evi

20 Nisan 2022 by Bilge Bakımevi0
1-8.jpg

Kiraz huzurevi yaşlı bakımını, beslenmesini, barınmasını sağlayan bir kuruluştur. Huzurevlerinin kuruluş amaçları belli bir yaşa ulaşmış olan bireylerin ilgi duymuş oldukları bakımı en iyi şekilde alabilmek adına sağlanan hizmettir. Günümüzün imkânları değerlendirildiğinde çalışan genç nüfus sayısı oldukça fazladır. Bununla beraber yaşlı olan kişiler evde daha uzun süreli kalırlar. Bakıma ihtiyaçları olmasa bile evde başlarına gelecek ev kazalarında ambulans ya da yardım çağırabilme imkânları bulunmuyor.

Bu yüzden yaşlı kişilerin evde kalmaları hiç güvenilir ve sağlıklı değildir. Artık huzur evleri yalnız kalan yaşlı kişilerin barındıkları bir yer değil, yaşlı bireylerin kendilerini daha fazla geliştirdikleri, kendilerine sosyal olanaklar tanıyan bir kurum olmuşlardır. Bu kurumlar kaliteli ve güvenilir bir hizmet veriyor.

Huzurevinde Yaşam

Kiraz huzurevi yaşlı olan bireylerin sosyal düzeylerini iyileştirebilmeleri kendilerini geliştirebilmeleri ve arkadaş edinebilmeleri için kurulmuş olan bir yerdir. Bu kurum yaşlıların bütün ihtiyaçlarını gideriyor en önemlisi ise yaşlıların güvenlik ve korunma ihtiyacını karşılıyorlar. Huzurevlerinde günlük yaşam seçilmiş olan huzur evine bağlıdır.

Her huzurevinin sunmuş olduğu sosyal hizmet daha farklıdır. Bazı sosyal hizmetler sayesinde günlük yaşamlar daha renkli ve canlı geçebiliyor. Bazı huzurevlerin de botanik bahçeler kuruluyor. Toprağa meraklı olan ve toprak ve bitkiler ile ilgilenmeyi seven bireyler bu alanda vakit geçirebiliyor. Huzurevlerinin kendilerine ait olan musiki grupları olabiliyor. Bu şekilde müzik ile iç içe yaşayıp daha güzel bir hayata sahip olabiliyor.

Huzurevi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kiraz huzurevi hasta ve bakıma muhtaç olan yaşlılara bakan, bunun yanı sıra 60 yaşını doldurmuş olup ekonomik sorunları olmayan kişilere ev sahipliği yaptığı bir kurumudur. Kendiniz ya da bir aile ferdiniz için huzurevine kayıt yaptırmak istiyorsanız, yapmanız gereken ilk şey kurum ile bir ön görüşme sağlamaktır. Bu şekilde genel bir bilgiye sahip olabilirsiniz. Bu görüşme esnasında yetkili olan kişiler hem başvuru sürecini sizlere anlatacak hem de huzurevleri hakkında genel bir bilgi verecektir. Sizden istenen belgeleri ve evrakları getirmeniz dahilinde başvuru yapabilirsiniz. Firmamızı tercih edebilirsiniz.


Leave a Reply


NEREDEYİZ115/3 Sok. B.Blok No:3/1 Erzene Mahallesi Bornova/İZMİRMailinfo@bilgebakimevi.comSABİT0 (232) 290 09 83CEP 0 (533) 375 09 83
Aydınlatma Metini
Aydınlatma Metini

© BİLGE İLERİ YAŞ BAKIM VE YAŞAM EVİ - 2019