Kınık Huzur Evi

20 Nisan 2022 by Bilge Bakımevi0
1-7.jpg

Kınık huzur evi sayesinde yaşlı olan bireyler kendilerine yeni yaşam alanı buluyorlar. Özel kuruluşlarda 55 yaşını aşmış olan bireyler huzur evlerinde kalabiliyor. Şehir hayatı, yalnızlık bunun gibi durumlar nedeni ile oluşturulmuş olan huzur evleri yaşlı misafirlerine en iyi hizmeti sunmak için çalışıyor. Özel sektörde olan huzur evleri her zaman daha kapsamlı ve daha iyi bir şekilde hizmet veriyor. Huzur evleri önceleri aileleri tarafından terk edilmiş, bakılmak istenmeyen kişilerin yaşamış olduğu bir yer olarak düşünülüyordu. Ancak verilen hizmetin güzelliği ve kişiyi daha iyi yerlere taşıma misyonları sayesinde insanların bu önyargısı tamamen yok olmuştur.

İlk Huzurevi Ne Zaman Kuruldu?

Dünya da kurulmuş olan ilk huzurevi yaşlı olan bireyleri korumak amacı ile kurulmuştur. Bu kurum Selçuklular döneminde kurulmuştur. 11. Yüzyılın başlarına dayanan bir tarihte kurulmuştur. Yaşanan savaşlardan ötürü yaşlı olan bireyleri korumak amacı ile kurulan bir kuruluştur. Kınık huzurevi de bu amaçla kurulmuştur. Hasta olan, bakıma muhtaç olan ve yaşlı olan bireylerin bakıldığı bir yerdir. Huzurevleri yalnızca yaşlı olan bireylere hizmet veren bir sektördür. Yalnızlıktan sıkılan ve kendi yaşıtları ile sosyalleşme ihtiyacı duyan yaşlılar huzur evini tercih edebiliyorlar.

1 7

Huzur Evlerinde Yaşama Şartları Nelerdir?

Huzur evlerine yerleşmek isteyen bireylerin ilk önce yapmaları ve uymaları gereken bir takım özellikler bulunuyor. 55 yaşını doldurmuş olması gerekiyor. Yaşlı olan bireylerin genel olarak ruh sağlıklarının yerinde olması oldukça önemlidir. Saldırgan davranışlarının olmaması da önemlidir. Yaşlı olan bireylerde herhangi bir bulaşıcı hastalık varsa ya da bu riski taşıyorsa huzurevine yerleşemez.

Ekonomik yönden iyi olması gerekmektedir. Huzur evinde kalabilmek ve buradaki hizmetlerden yararlanabilmek için belli bir ekonomik güce sahip olmaları gerekiyor. Bedensel, zihinsel ya da fiziksel olarak hastalar ilgiye ihtiyaç duyuyorsa huzur evine alınabilir. Kınık huzurevi sakinlerinin tamamı hu şartları sağlıyor. Huzurevinde ilk önce hastaların ve yaşlıların güvenlik gereksinimleri karşılanıyor. Firmamızdan huzurevi hizmetini güvenilir bir şekilde alabilirisiniz.


Leave a Reply


NEREDEYİZ115/3 Sok. B.Blok No:3/1 Erzene Mahallesi Bornova/İZMİRMailinfo@bilgebakimevi.comSABİT0 (232) 290 09 83CEP 0 (533) 375 09 83
Aydınlatma Metini
Aydınlatma Metini

© BİLGE İLERİ YAŞ BAKIM VE YAŞAM EVİ - 2019