Güzelbahçe Huzurevi

20 Nisan 2022 by Bilge Bakımevi0
1-11-1200x800.jpg

Güzelbahçe huzurevi annenizi, babanızı veya en değerli sevdiklerinizi huzurevine yerleştirmek sizin için çok stresli ve zor bir iştir. Özellikle bakımını sağlayamayan ve “çocuksu” durumda olan yaşlılar… Aç ama yemek yiyemeyen, gece ayakta kalan, su içemeyen, düşüp bir şeyler kıran yaşlıların yalnız kalmaması gerekmektedir. Bunun için kurumumuz değerli büyüklerimizi yalnız bırakmıyor onlara evlerinin sıcaklığını hissettirmek için çalışıyor.

Huzurevine Uyum Sürecinde Düzenli Sağlık Takibi Çok Önemlidir!

Huzurevlerini ziyaret eden alzheimer’lı yaşlıların çoğu, uygunsuz davranışlarından bahseder. Yaşlıların sürekli huzursuz olması evde bakımı zorlaştırıyor ve yaşlı ebeveynler benzer sorunların huzurevlerinde de yaşanacağını düşünüyor ancak bu tamamen hatalı bir mantıktır. Alzheimer hastalığı, bunama, parkinson hastalığı gibi hastalıklar her türlü değişiklikten etkilenir.

Bu değişiklik; Yaşlının ateşi olması, düzenli ilaç kullanmaması, ilaçların yaşlının durumuna göre ayarlanamaması, çevredeki ani değişiklikler gibi birçok faktörden oluşur. Yaşlıların elektrolit dengesinin testlerle izlenmesi de Alzheimer hastalığı olan yaşlıları stabil tutan faktörlerden biridir. Kaliteli sağlık hizmeti veren huzurevleri, yaşlıların ihtiyaç duydukları bakımı sağlayarak durumlarını stabil tutabilmekte ve süreç yaşlılar için çok daha kolaylaşmaktadır. Güzelbahçe huzurevi olarak yaşlılarımız için en iyi hizmeti vermekteyiz.

Huzurevine Uyum Süreci Sandığınız Kadar Sancılı Değil!

Genel olarak yaşlıların huzurevlerine alışma süresi 15 gün civarındadır. Alışkanlıklarına çok bağlı olan yaşlı insanlar, çevreleri hakkında bilgi edinme ve önce güvendiklerini seçme eğilimindedir. Her canlı gibi onun da sosyal ortamında kendini güvende  ve rahat hissetmesi gerekir. Yakın olduğu kişi ve süreci yöneten sosyal çalışmacı ile uyum süreci sağlıklı bir şekilde sona erer. Özetle yaşlıların güvendikleri ve çevrelerini beğendikleri andan itibaren huzur evine uyum süreci sona ermektedir.

Güzelbahçe Huzurevi
Güzelbahçe Huzurevi

 Huzurevine Uyum Sürecinde Sosyalleşme Çok Önemlidir!

Huzur evinde yaşlıları odalarında yalnız bırakmak,  yaşlıları yalnız hissettiriyor. Güzelbahçe huzurevi ve yaşlı bakımevimiz, yaşlıların sosyalleşmesine odaklanan bir huzurevidir. Bir süre sonra çevresine maruz kalan kişi evde yalnız kalmaktansa huzurevinde kalmayı tercih eder. Bu aşamada huzurevi personeli çok önemlidir. Huzurevine alışma sürecinde en önemli değerler ilgi ve sevgidir!

Yaşlılıkta atılan her adım, zihni çocukluğa  yaklaştırır. Her çocuğun sevilmeye ve bakıma ihtiyacı vardır, yaşlılar da öyledir. Nitelikli bir huzurevinde faaliyet göstermenin ve sistematik ilerlemenin temeli sosyalleşme, sevgi ve saygıya dayanmaktadır. Bu konuda firmamızdan hizmet alabilirsiniz.


Leave a Reply


NEREDEYİZ115/3 Sok. B.Blok No:3/1 Erzene Mahallesi Bornova/İZMİRMailinfo@bilgebakimevi.comSABİT0 (232) 290 09 83CEP 0 (533) 375 09 83
Aydınlatma Metini
Aydınlatma Metini

© BİLGE İLERİ YAŞ BAKIM VE YAŞAM EVİ - 2019