Karşıyaka Huzurevi

20 Nisan 2022 by Bilge Bakımevi0
1-6.jpg

Karşıyaka huzurevi çoğu yaşlıların belli bir yaştan sonra yalnız kaldıklarında ve ekonomik sebeplerden gidip kaldıkları bakim yeridir. Huzurevi genelde Türkiye’nin her bölge il ve ilçelerinde bulunur. Özel nitelikte yapılan huzurevleri de vardır. Genelde şehrin içinde ve büyük boş alan olan yere yapılmaktadır. Son teknolojik sistemle yapılan huzurevi rahat bir yaşam sağlanması için detaylı her şeyi otomatik sistemle çalışan olanaklar sağlanmıştır.

Ayrıca her ihtiyaca uygun etkinlikler düzenlenir. Sinemaya gitmek, tiyatroya gitmek, çeşitli yerleri görme amacıyla seyahat etmek, pikniğe gitmek gibi etkinlikler huzurevlerinin etkinlikleri arasında yer alır. Karşıyaka huzurevi olarak bu tür bakım ve etkinlikler olsun her tür hizmeti vermekteyiz.

Huzurevine Nasıl Başvurulur Şartları

Karşıyaka huzurevi kurumundan hizmet alabilmek için belli bir ücret ödenmesi gerekmektedir. Ciddi sağlık sorunu yaşıyor ve evden çıkamıyorsa evden alınıp merkeze götürülür. Gerekli şartların başında 60 yaş ve üstü olmalıdır.

Gerekli belgeler toplandıktan sonra eğer alkol, uyuşturucu bağımlılığı yoksa maddi açıdan zorluk yaşamıyorsa ve herhangi bulaşıcı rahatsızlığı yoksa huzurevine kabul edilir. Özel huzurevlerine alınan şartlar bu şekildedir. Yalnız 55 yaş  ve üstü olmalı, yaşam ihtiyaçlarını kendisinin karşılaması ve bakabiliyor olmalıdır. Huzurevine kabul edilecek kişinin psikolojik, fiziksel ve sosyal yönden incelenmektedir.

Karşıyaka Huzurevinin Tercih Edilmesi

Karşıyaka huzurevi, genellikle çok sayıda yaşlıların bakımevini tercih etmelerinin nedeni yaşadıkları ortamlarda yaşamlarını sürdürebilecek desteğin olmamasıdır. Bundan dolayı huzurevlerine gelen yaşlılar buradaki rahatlığı ve sunulan hizmetlerin iyi olmasından memnun kalırlar. Bu memnuniyetten dolayı diğer yaşlılara da kalmalarını önerirler. Yaşlı bakımı üzerine kurumsal hizmetlerde yaşlıların kendilerini evlerinde hissedebilecekleri mutlu huzurlu mekânların oluşturulmasını öncelik verilmesidir.

Karşıyaka huzurevi firmamız olarak huzurevlerinin toplumdaki değerinin yüksek olmasını vurgulamıştır. Düşkünlerin veya ailelerin anne babalarını bırakıp gittiği yer olmamalıdır. Aksine yaşlıları bir araya getiren seçkin bir yer olduğu anlayışı verilen hizmet kalitesini yansıtan bir huzurevi firmamız olduğu bilinmelidir. Huzurevimize gelen yaşlılar her hizmetimizden yararlanmaktadır.


Leave a Reply


NEREDEYİZ115/3 Sok. B.Blok No:3/1 Erzene Mahallesi Bornova/İZMİRMailinfo@bilgebakimevi.comSABİT0 (232) 290 09 83CEP 0 (533) 375 09 83
Aydınlatma Metini
Aydınlatma Metini

© BİLGE İLERİ YAŞ BAKIM VE YAŞAM EVİ - 2019