Diyabet Nedir? Yaşlılık ve Diyabet

20 Ağustos 2021 by Bilge Bakımevi0
Diyabet-Nedir-Yaslilik-ve-Diyabet-.png

Diyabet Nedir? Yaşlılık ve Diyabet

Maalesef ki yaşlılık dönemi pek çok hastalığın ortaya çıktığı bir sürece gebedir. Bu dönem içerisine giren bireyler aynı anda birçok sağlık sorunuyla mücadele edebiliyorken bazı durumlarda ise temel niteliğe sahip olan çok ciddi hastalıklar daha belirgin bir biçimde ön plana çıkabilir. Şüphesiz ki hemen her yaş grubunda gözlemlenebilen Diyabet hastalığı özellikle yaşlılık döneminde ortaya çıkan sağlık sorunları arasında en ciddilerinden.

Diyabet her ne kadar genetik aktarım yoluyla süregelen bir hastalık olsa da yaşlılık döneminde ortaya çıkan Diyabet, özellikle 65 yaş üzeri kimseler için çok ciddi bir sağlık sorunu olarak biliniyor. Aynı zamanda 80 yaş ve üzeri olan yaşlılarda da oldukça yaygın bir şekilde gözlemlenen bu hastalık, ölümcül riskler içerebiliyor.

Yaşlılarda gözlemlenen Diyabet hastalığının temel etkenlerinin başında hipoglisemi gelmektedir ve söz konusu bu tetikleyici hastalarda Demans oluşumuna da sebebiyet verir. Dolayısıyla Diyabet hastalığının yaşlılık döneminde kontrol altına alınmaması durumunda ortaya çıkabilecek olumsuzluklar arasında çok daha kritik bir sağlık sorunu olan Demans da yer almaktadır.

NEREDEYİZ115/3 Sok. B.Blok No:3/1 Erzene Mahallesi Bornova/İZMİRMailinfo@bilgebakimevi.comSABİT0 (232) 290 09 83CEP 0 (533) 375 09 83
Aydınlatma Metini
Aydınlatma Metini

© BİLGE İLERİ YAŞ BAKIM VE YAŞAM EVİ - 2019