Diyabet Belirtileri Nelerdir?

30 Ağustos 2021 by Bilge Bakımevi0
Diyabet-Nedir-Yaslilik-ve-Diyabet-.png

 Belirtileri Nelerdir?

Diyabet ya da kamuoyunda Şeker Hastalığı olarak bilinen ve özellikle yaşlılık döneminde çok ciddi olumsuzlukların ortaya çıkmasına sebep olabilen hastalık, temel olarak genetik aktarım yoluyla gözlemlenen ve bulguları itibariyle oldukça belirgin belirtiler sunan hastalıklar arasındadır. Vücuttaki insülin dengesinin bozulması nedeniyle ortaya çıkan Diyabet, kesinlikle kontrol altına alınması gereken temel bir sağlık sorunudur.

Diyabetin günümüzde gözlemlenen en temel bulguları arasında yoğun bir biçimde hissedilen halsizlik hali gelir. Aynı zamanda ani ve hızlı bir şekilde gelişen kilo kayıpları da yine Diyabet bulguları arasında en sık rastlanan belirtilerdendir. Gözlere ve göz sağlığına da etkisi bulunan Diyabetin görme bulanıklığına yol açtığı da bilinmektedir.

Diyabetin kontrol altına alınması ve tedavi sürecinin etkili bir biçimde yönetilebilmesi adına son dönemde geliştirilmiş özel teknikler bulunuyor olsa da özellikle yaşlı bireylerde Diyabetin kontrol altına alınması çok daha zorlayıcı olabilir. Yaşlı bireylerde düzenli, etkili ve konforlu bir bakımla ancak kontrol altına alınabilen Diyabet hastalığı yeteri kadar dikkat gösterilmemesi halinde çok ciddi olumsuzlukların ortaya çıkması kaçınılmazdır.

 

© BİLGE İLERİ YAŞ BAKIM VE YAŞAM EVİ - 2019