Dikili Huzurevi

20 Nisan 2022 by Bilge Bakımevi0
1-1.jpg

Dikili huzurevi, İzmir ve ilçelerinde en çok talep gören bakım evlerinin başında gelir. Aile büyüklerinin kendi bakımlarını yapamayacak duruma geldikleri zaman, akraba ve çocuklarının yanında kalmak yerine, kendine ait özel bir yerde kalmayı tercih ettikleri gözlenir. Kendi yaşıtlarıyla sosyalleşeceği ve bunun yanı sıra tedavi ile rehabilitasyonlarının da yapılacağı merkezler tercih edilir.

Huzurevlerinde kalmayı tercih etmelerindeki en büyük etken de kimseye muhtaç olmadan yaşamlarının geri kalan kısmını özgürce idame ettirmek istemelerdir.  Modern yaşamın hızlı temposu büyüklerin yanında kalamayacak kadar yoğun çalışan çocuklar için güvenli bir yer arayışına sebep olur. Bu sebeple son yıllarda artış gösteren bakımevleri, en profesyonel ve huzurlu yaşam alanlarını tesis etmek için çalışır.

Profesyonel Bakımevleri

Dikili huzurevisektörde örnek gösterilen bakım evlerinin başında yer alır. Sayıları az olmakla birlikte basında çıkan huzurevleri ile ilgili olumsuz hikâyeler, ailelerin bakımevi arayışında titiz davranmalarına yol açar. Huzurevi seçiminde yaşlı bakımı konusunda uzman bir kadronun olması, 7/24 sağlık elemanlarının görev yapması son derece önem taşır. Huzurevimiz, farklı yaş gruplarındaki aile büyükleri için önerilen yerlerdir.

Dikili Huzurevi
Dikili Huzurevi

Sosyalleşmelerinin sağlanması için bazı aktiviteler yapılır. Geziler, yürüyüşler ve tiyatro gösterileri bunların sadece birkaçıdır. Yaşlı hastaların bir kısmında Alzheimer ve Parkinson gibi rahatsızlıklar da olabilir. Bu hastalıkların erken evre, orta ve ilerlemiş dönemleri için farklı bakımları bulunur. Bu hastaların yeme içme, konuşma ve günlük ihtiyaçları özenle ve sevgiyle karşılanır. Sürekli bulunan sağlık ekiplerimiz acil durumlarda anında müdahale eder.

Sevgi ve İlgi Gösterilen Yaşlılar

Dikili huzurevi, yaşlılara sevgi ve ilgi gösteren büyük bir dikkatle onların bakımını yapan huzurevlerinin başında gelir. Fiziki şartlarımız yaşlıların bakım ve sosyalleşmesi için de uygundur. Açık alanlarımızda yaşlıların yürüyüş yapması söz konusudur. Odaların sürekli temizlenmesi ve hijyenik koşulların sağlanması, huzurevlerimizi sağlıklı ortamlar haline getirir.

Sağlık ekibimiz ve yaşlı bakım hizmetinde yer alan görevlilerimiz sevgiyle muamele eden kişilerdir. Aile büyüklerini huzurevimize emanet edenler, günün her saati bakımevimizi arayıp, ziyaret edebilirler. Sağlıklı ve huzurlu bakımevi arayanların firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.


Leave a Reply


NEREDEYİZ115/3 Sok. B.Blok No:3/1 Erzene Mahallesi Bornova/İZMİRMailinfo@bilgebakimevi.comSABİT0 (232) 290 09 83CEP 0 (533) 375 09 83
Aydınlatma Metini
Aydınlatma Metini

© BİLGE İLERİ YAŞ BAKIM VE YAŞAM EVİ - 2019