Çiğli Huzur Evi

20 Nisan 2022 by Bilge Bakımevi0
1.jpg

Çiğli huzur evi sayesinde bakıma muhtaç olan, kimsesi olmayan ve hasta olan yaşlı bireyler burada kalabiliyor. Huzur evine yerleşen yaşlıların çoğu yalnız olmalarından ötürü huzur evlerine yerleşiyor. Bakacak kimsenin olmaması, ekonomik durumun yetersiz oluşu, gelecek kaygısı ve sağlık sorunları nedeni ile hastalar ev yaşlılar huzur evini tercih ediyor.

Evde bakacak kimsesi olmayan ancak hastane yatmasına da gerek olmayan yaşlı insanların hayatlarını idame ettirebilmeleri için geçici ya da kalıcı olarak kaldıkları, barındıkları yere huzur evi denir. Huzur evleri hastane gibi bir hizmet verir. Fiziksel bakım, tıbbi bakım, psikolojik ve sosyolojik bakımlar sağlanır. Huzurevleri, burada yaşayan bireylere en iyi şekilde bakım verebilmek adına çaba sarf ederler. Yaşlı olan herkesin iyi bir şekilde bakıma ihtiyacı vardır.

Huzurevinde Kalanların Faydalanmış Oldukları Hizmetler Nelerdir?

Çiğli huzurevi sayesinde hasta ve bakıma muhtaç olan yaşlılar barınma, beslenme, sağlık ve korunma gibi ihtiyaçlarını giderebiliyor. Hastalara ve yaşlılara yardım her zaman yapılır. Fiziksel ve psikolojik olarak hastalara destek verilir. Yiyecek ve içecek ihtiyacı düzenli bir şekilde sağlanır. Yaşamlarını güvenli ve huzurlu bir ortamın içerisinde devam ettirirler.

Özel bakım hizmetleri her bireye ayrı ayrı verilir. Düzenli olarak burada yaşayan sakinlere aktiviteler yaptırılır. Hasta olan bireyler ile özel olarak ilgilenilir. Huzurevleri oldukça güvenli olan yerlerdir. Bakıma muhtaç olan ve gidecek yeri olmayan yaşlıların daha fazla tercih etmiş oldukları bir yaşam alanıdır.

Çiğli Huzur Evi
Çiğli Huzur Evi

Çiğli Huzur Evi Yaşlılar Huzur Evine Neden Gider?

Çiğli huzurevi yaşlı olan pek çok insana ev sahipliği yapıyor. Hasta olan ya da kimsesi olmayan insanların başvurduğu bir yerdir. Genellikle bakıldığında yaşlılar huzur evlerini yalnız oldukları için tercih ediyor. Bunun hemen ardından gelen neden ise kimsesiz oluşlarıdır. Bir aileye sahip olma istekleri için huzur evlerine yerleşiyorlar.

Huzur evlerine yerleşen insanlar hemen arkadaş bulabiliyor ve farklı aktivitelere katılarak yaşam standartlarını yükseltebiliyor. Özellikle eski zamanlarda çocuklara yük olmamak adına ya da evde istenmemeleri üzerine evi terk eden yaşlı bireyler huzur evlerinde yeni bir yuva buluyorlar. Huzur evlerinde yaşlılar için gereken tüm bakım imkânları sağlanmaktadır. Dilerseniz huzur evi için firmamızdan faydalanabilirsiniz.


Leave a Reply


NEREDEYİZ115/3 Sok. B.Blok No:3/1 Erzene Mahallesi Bornova/İZMİRMailinfo@bilgebakimevi.comSABİT0 (232) 290 09 83CEP 0 (533) 375 09 83
Aydınlatma Metini
Aydınlatma Metini

© BİLGE İLERİ YAŞ BAKIM VE YAŞAM EVİ - 2019