Demans Bunama Hastalığı Nedir

10 Kasım 2021 by Bilge Bakımevi0
Demans-Bunama-Hastaligi-Nedir.png

Demans (Bunama) Hastalığı Nedir?

Demans, her ne kadar halk arasında zihin sağlığıyla ilgili temel bir sağlık sorunu gibi görünüyor olsa da açık bir biçimde bulguları bulunmayan ve tanısı koyulamayan hastalıklara genel anlamıyla Demans adı verilir. Nörolojik bir hastalık olan Demans tek başında bir hastalık değildir ve genel anlamıyla ortak bulguların yer aldığı sağlık sorunları için kullanılan bir tıbbi terimdir.

Günümüzde Demans hastalığının en temel ve yaygın olarak gözlemlene türü Alzheimer’dır. Alzheimer özgün ve özel belirtileri bulunan bir Demans türü olmakla birlikte genel hatlarıyla tanısının konulabiliyor olması ve belirgin bir tedavi izlencesine sahip olması nedeniyle Demans hastalığından ayrılmaktadır.

Demans hastalığıyla mücadele eden yaşlı bireylerin profesyonel bir bakıma ihtiyaç duydukları belirtilmelidir. Her ne kadar Demans nörolojik bir hastalık gibi görünüyor olsa da bu hastalığın nüksettiği kimselerin huzurlu ve konforlu bir biçimde etkili bir bakımla yaşamlarını sürdürmeleri psikolojik ve mental anlamda temel bir gerekliliktir. Dolayısıyla Demans hastalarının kaygı, endişe ve stres gibi duygulardan uzakta konforlu bir yaşam alanı içerisinde yaşamlarını sürdürmeleri gerekir.

NEREDEYİZ115/3 Sok. B.Blok No:3/1 Erzene Mahallesi Bornova/İZMİRMailinfo@bilgebakimevi.comSABİT0 (232) 290 09 83CEP 0 (533) 375 09 83
Aydınlatma Metini
Aydınlatma Metini

© BİLGE İLERİ YAŞ BAKIM VE YAŞAM EVİ - 2019