Bakımevine Uyum Süreci

10 Temmuz 2021 by Bilge Bakımevi0
Bakimevine-Uyum-Sureci.png

Bakımevine Uyum Süreci

Bakım evine uyum süreci, oldukça önemli konulardan birisi olarak bilinmekte. Yaşı ilerleyen bireyler ve hasta yaşlıların bulundukları bakımevleri, ilk etapta bireylerin kendilerini huzursuz hissetmesine neden olabilir. Çünkü konfor alanında uzaklaşmak, istenmeyen durumlardan birisidir ve kimse konfor alanında uzaklaşmak istemez. Fakat çeşitli durumlarda bir bakımevine gitmek oldukça gereklidir. Peki ama bakımevine uyum süreci nasıl işler?

Bakımevlerine gelen bireylerin kendilerini aile sıcaklığında hissetmesi adına bireyler arasında çeşitli sohbetler gerçekleştirilebilir. Bu durum, yalnızlık hissinin azalmasını olanaklı kılmakta. Bu nedenle bireyler arasında ve çalışanlar ile bireyler arasında güçlü bir iletişimin olması gerekiyor.

Bunların yanı sıra yaşlıların farklı aktivitelere yönelmesi sağlanabilir. İlgi duyulan alanlara yönelmek, bireylerin özgüvenlerini de arttıracağı için bu hususun bir hayli önemli olduğunu belirtmek olanaklıdır. Bu süreç içerisinde yaşlıların sağlık kontrollerinin düzenli aralıklarla yapılması da gerekmekte. Herhangi bir sağlık sorunu bulunan bireylerin bulundukları ortama alışmaları uzun sürebilir. Bakımevine uyum sürecinde her şeyden önce bireye dozunda bir ilgi ve şefkat gösterilmesi gerekmekte. İzmir Bakımevi, bu konuda tecrübeli bir merkez olarak bireylere en iyi hizmeti sunmakta.

NEREDEYİZ115/3 Sok. B.Blok No:3/1 Erzene Mahallesi Bornova/İZMİRMailinfo@bilgebakimevi.comSABİT0 (232) 290 09 83CEP 0 (533) 375 09 83
Aydınlatma Metini
Aydınlatma Metini

© BİLGE İLERİ YAŞ BAKIM VE YAŞAM EVİ - 2019