Parkinson Tedavisi için Yeni Yöntemler

13 Temmuz 2021 by Bilge Bakımevi0
parkinson-hastaligi.png

Parkinson Tedavisi için Yeni Yöntemler

Dopamin olarak adlandırılan maddeyi üretmekte olan hücrelerde bozulmalar meydana gelmesi ile kendini belli eden parkinson hastalığı, birçok insanın karşı karşıya kaldığı sağlık sorunlarından biri olarak bilinmekte. Beyinde bulunan dopamin hücreleri, pek çok konuda vücuda destek sağladığı için bu maddenin üretiminde sorun yaşanması, birçok sorunun oluşmasına neden oluyor.

Parkinson hastalığının erken teşhis edilmesini sağlayan yeni bir yöntem, hastalığın etkili bir şekilde tedavi edilmesi noktasında çeşitli uygulamaların bulunması adına bir hayli önemli. Yeni bir deri testi, hastalığın erkenden teşhisini sağlayabilecek bir yöntem olarak düşünülüyor. Bu yöntem, hastalığın tedavisinin bulunması noktasında da bir hayli önemli bir işleve sahip olacak gibi duruyor.

Bilindiği üzere parkinson hastalığının teşhisi, günümüz tıbbi yöntemleri ile çeşitli semptomlar üzerinden gerçekleştiriliyor. Fakat bu durum, teşhisin erkenden yapılmasını engellemekte ve teşhisin doğru bir şekilde gerçekleştirilmesi noktasında çeşitli sorunlar oluşturmakta. Fakat hastalığın teşhisi noktasında bulunan yeni yöntemin, hastalığın tedavisi için yararlı adımların atılmasını mümkün kılacak gibi duruyor.


Leave a Reply


© BİLGE İLERİ YAŞ BAKIM VE YAŞAM EVİ - 2019