Alzheimere Karşı Organik Bitkisel Çözüm

27 Haziran 2021 by Bilge Bakımevi0
Alzheimere-Karsi-Organik-Bitkisel-Cozum.png

Hastalığa karşı Doğal Bitkiler

Beyin hücrelerinin bir bölümünün ölmesi ile kendini belli etmekte olan Alzheimer hastalığı, insanların yaşantılarını olumsuz bir şekilde etkilemekte ve hastalığın tamamen önlenebilmesi de mümkün görünmemekte. Fakat yine de bazı yiyecekler ve aktiviteler, Alzheimer semptomlarının bazılarında yavaşlamalar meydana gelmesini mümkün kıldığı için Alzheimer hastalığına iyi gelen bitkilerin neler olduğu birçok insan tarafından merak edilmekte

Hastalığa iyi gelen bitkilerin tüketilmesi, daha önce de belirtildiği gibi hastalığın semptomlarından bazılarında gerilemeler meydana gelmesini mümkün kılmakta olup hastalığa iyi gelmekte olan bitkilerden bazılarını şu şekilde sıralamak olanaklı:

  • Yaban Mersini
  • Omega-3 Yağ Asidi
  • Turunçgiller
  • Avokado
  • Köri
  • Yeşil Çay

Alzheimer’e iyi gelen bitkileri, çoğunlukla C vitamini, B kompleks vitaminleri, Omega 3 yağ asitleri ve antioksidan içermekte olduğu için bu bitkilerin çok önemli olduğunu ifade etmek olanaklıdır.

Bu besin maddelerini içermekte olan sardalye, uskumru, somon, yeşil yapraklı sebzeler, avokado, zeytinyağı, badem ve ceviz gibi gıdaların tüketilmesi, hastalık için olumlu bir seyir oluşmasını mümkün kılmakta.

NEREDEYİZ115/3 Sok. B.Blok No:3/1 Erzene Mahallesi Bornova/İZMİRMailinfo@bilgebakimevi.comSABİT0 (232) 290 09 83CEP 0 (533) 375 09 83
Aydınlatma Metini
Aydınlatma Metini

© BİLGE İLERİ YAŞ BAKIM VE YAŞAM EVİ - 2019