Alzheimer Hakkında Kısa Bilgi

16 Ekim 2021 by Bilge Bakımevi0
Alzheimer-Hakkinda-Kisa-Bilgi.png

Alzheimer Hakkında Kısa Bilgi

Yaşlılık döneminde en yaygın olarak gözlemlenen Demans hastalığı türlerinden olan Alzheimer, genel olarak nörolojik bir sağlık sorunudur. Hemen her nörolojik sağlık sorunu gibi kendine özgü belirtileri olan Alzheimer, ileri yaşlarda son derece yüksek oranda gözlemlenen bir sağlık sorunudur. Beyin hücrelerinin yok olmasına neden olan Alzheimer, aynı zamanda yavaş gözlemlenen belirtilere de sahiptir.

Alzheimer hakkında en çok merak edile durumların başında belirtileri gelir. Hastalığın erken dönem belirtileri arasında en açık biçimde ortaya çıkan belirti yoğun olarak gözlemlenen unutkanlık halleridir. Aynı zamanda Alzheimer belirtileri arasında konuşma ve dil becerilerinde yaşanan sorunlar da yer aldığı gibi buna ek olarak hastalığın en temel belirtilerinin başında bilinç bulanıklığı gelir.

Alzheimer hastaları çoğunlukla adaptasyon konusunda da problem yaşar. Özellikle yaşam sürülen ortama uyumluluk konusunda önemli sorunlar yaşayan Alzheimer’lı bireyler, huzurlu bir yaşam alanı içerisinde yaşamlarını idame ettirmelidir. Bilge Bakımevi bu kapsamda Alzheimer’lı bireylerin en uygun şartlar altında yaşamlarını sürdürebilmeleri adına tüm temel gerekliliklere sahip olarak hizmet vermektedir.

 

NEREDEYİZ115/3 Sok. B.Blok No:3/1 Erzene Mahallesi Bornova/İZMİRMailinfo@bilgebakimevi.comSABİT0 (232) 290 09 83CEP 0 (533) 375 09 83
Aydınlatma Metini
Aydınlatma Metini

© BİLGE İLERİ YAŞ BAKIM VE YAŞAM EVİ - 2019