Yaşlılıkta Yapılması Gereken Tahliller

6 Ağustos 2021 by Bilge Bakımevi0
Yaslilikta-Yapilmasi-Gereken-Tahliller-.png

Yaşlılıkta Yapılması Gereken Tahliller

Yaşlılık dönemini huzurlu, konforlu ve sorunsuz bir şekilde geçirmenin önündeki en temel engeller şüphesiz yaşanan sağlık sorunlarıdır. Çoğu zaman yaşlılık dönemine giriş yapmaktan kaynaklanan sağlık sorunlarının doğru zamanda tespit edilmesi hastalığın kontrol altına alınmasından, tedavi yöntemlerinin etkili bir şekilde gerçekleştirilmesine kadar pek çok konuda son derece kritik önem arz eder.

Günümüzde yaşlılık dönemi hastalıklarının teşhis edilmesi ve bulguların efektif bir biçimde elde edilmesi adına kullanılan en temel yöntem ise yaşlılık döneminde yapılması gereken tahlillerdir. Yaşlı olgularda yapılan tahlili ve gözlem testleri yaşanabilecek olası sağlık sorunlarının kontrol altına alınmasını sağladığı gibi çoğu durumda tamamen önüne geçebilme olanağı da sunar.

Dolayısıyla yaşlılık döneminde kolonoskopi, PSA, mamografi, kemik taraması, akciğer grafisi, ultrason, EKG, EKO ve benzeri testlerin alanında uzman hekimler ve sağlık çalışanları tarafından yapılması gerekir. Her bir test yaşlılık döneminde ortaya çıkabilecek temel sağlık sorunlarının tetkik edilmesine yönelik oldukça kritik bir işleve sahip olduğu gibi bazı durumlarda hayati önem gösterebilir.

NEREDEYİZ115/3 Sok. B.Blok No:3/1 Erzene Mahallesi Bornova/İZMİRMailinfo@bilgebakimevi.comSABİT0 (232) 290 09 83CEP 0 (533) 375 09 83
Aydınlatma Metini
Aydınlatma Metini

© BİLGE İLERİ YAŞ BAKIM VE YAŞAM EVİ - 2019