Yaşlılıkta Performans Kaybı

9 Ağustos 2021 by Bilge Bakımevi0
Yaslilikta-Performans-Kaybi-.png

İnsan vücudu diğer tüm canlılarda olduğu gibi çeşitli aşamalardan geçer. Bebeklik, çocukluk, gelişim, ergenlik, yetişkinlik ve yaşlılık gibi dönemler sadece genel olarak insanın kategorize edilmesi amacıyla adlandırılmaz. Aynı zamanda belirtilen tüm süreçlere vücudun bizzat kendisi de dahildir. Üstelik sadece vücut değil, insanı oluşturan tüm organlar da belirtilen süreçler boyunca farklı dönemlere tabii olur.

Dolayısıyla insan yaşlandıkça onunla birlikte vücudu ve organları da aynı ölçüde yaşlanır ve yıllar boyu süren işleyiş sonucunda eski performansını gösteremez noktaya kadar gelir. Bu noktada çoğu zaman yaşlılık döneminin başlangıcına işaret eder ve bu dönem kapsamında vücuttan ya da vücudu oluşturan diğer tüm organlardan eskisi kadar dinamik verim almak mümkün olmayabilir.

Dolayısıyla tüm bu durum yaşlılıkta performans kaybının oluşmasına sebep olur. Yaşlılık döneminde her ne kadar olağan şekilde performans kaybı yaşanıyor olsa da Bilge Huzurevi gibi hizmetler sağlayan huzurevleri, yaşlılık döneminde bireylerin en efektif şekilde huzurlu ve dinamik ortamda genel sağlığını ve performansını arttırmasına etki de bulunur.

NEREDEYİZ115/3 Sok. B.Blok No:3/1 Erzene Mahallesi Bornova/İZMİRMailinfo@bilgebakimevi.comSABİT0 (232) 290 09 83CEP 0 (533) 375 09 83
Aydınlatma Metini
Aydınlatma Metini

© BİLGE İLERİ YAŞ BAKIM VE YAŞAM EVİ - 2019