Huzurevi ve Bakımevi Kabul Şartları

13 Aralık 2021 by Bilge Bakımevi0
Huzurevi-ve-Bakimevi-Kabul-Sartlari.png

Bazı durumlarda halk arasında pek çok kimse tarafından karıştırılıyor olsa da huzurevleri ve bakımevleri birbirlerinden son derece farklı müesseselerdir. Dolayısıyla her bir kurumun hasta ve bakıma muhtaç birey kabulü için kendine özgü prosedürlere bağlı olduğu belirtilmelidir. Aile ve Sosyal Hizmet Bakanlığı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından belirlenen yönetmeliklere göre dizayn edilmiş bu prosedürlere kabul şartları denir.

  • Huzurevlerine kabul şartları arasında bulunan en temel kriter 60 yaş sınırıdır.
  • Aynı zamanda alkol ya da benzeri zararlı alışkanlık bağımlılığı olan kişiler de yine huzurevine kayıt yaptırmaktan muaf tutulur.
  • Aynı zamanda huzurevi kabul şartları arasında bulaşıcı hastalığa sahip olmamak da dikkat çeken bir kriterdir.
  • Bakımevlerinde ise daha kişisel yaklaşımlar benimsenir ve yaşanan sağlık sorunlarına göre prosedürlerin ve yönetmeliklerin esnetilebilmesi mümkündür.

Ciddi sağlık sorunlarıyla mücadele eden yakınlarınızın en etkili şekilde bakım hizmetlerinden faydalandığından emin olmak için Bilge Bakımevi hizmetlerinden faydalanabilir ya da yaşlılık döneminde en sevdiğiniz yakınlarınızın yüksek yaşam standardında etkili bir yaşama sahip olmasını sağlamak adına Bilge Huzurevi tarafından sunulan güçlü hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

NEREDEYİZ115/3 Sok. B.Blok No:3/1 Erzene Mahallesi Bornova/İZMİRMailinfo@bilgebakimevi.comSABİT0 (232) 290 09 83CEP 0 (533) 375 09 83
Aydınlatma Metini
Aydınlatma Metini

© BİLGE İLERİ YAŞ BAKIM VE YAŞAM EVİ - 2019