Alzheimere Karşı Alınacak Önlemler Nelerdir

25 Ekim 2021 by Bilge Bakımevi0
Alzheimere-Karsi-Alinacak-Onlemler-Nelerdir.png

Alzheimer’e Karşı Alınacak Önlemler Nelerdir?

Sebebi tam olarak bilinmeyen hastalıklardan birisi olan Alzheimer, insanların gündelik yaşantılarında çeşitli sorunlarla baş başa kalmasına neden olmaktadır. Beyinde yer alan sinir hücrelerinde bazı plakların birikmesi ile oluşan hastalık, yaşın ilerlemesi ile birlikte şiddetlenmekte olup dünyada bu hastalıktan mustarip yaklaşık 35 milyon insan olduğu düşünülmekte. Bu hususların her biri, hastalığa karşı ne gibi önlemler alınabileceğinin araştırılmasını zorunlu kılıyor.

Alzheimer hastalığına karşı alınabilecek çeşitli önlemler bulunmakta olup bu önlemlerden bazılarını genel hatlarıyla şu şekilde sıralayabiliriz:
Düzenli ve belirli oranda içilen kahve, Alzheimer riskini azaltma noktasında oldukça önemli.

Antioksidan etkisi bulunan portakal, mandalina ve limon gibi sebzelerin tüketilmesi, riskin azaltılmasını sağlayan diğer yöntemlerden bir tanesi.
Birçok deniz ürününün Omega 3 bakımından zengin olması, hastalığa karşı alınabilecek önlemler kapsamında bulunuyor. Kalp ve damar dostu besinlerin tüketilmesi, Alzheimer’e karşı alınabilecek etkili önlemlerde biri olarak ön plana çıkıyor. Yukarıdaki gibi sıralanabilen her bir önlem maddesi, hastalıkla baş edilmesi adına bir hayli önemlidir.

NEREDEYİZ115/3 Sok. B.Blok No:3/1 Erzene Mahallesi Bornova/İZMİRMailinfo@bilgebakimevi.comSABİT0 (232) 290 09 83CEP 0 (533) 375 09 83
Aydınlatma Metini
Aydınlatma Metini

© BİLGE İLERİ YAŞ BAKIM VE YAŞAM EVİ - 2019