Parkinsona Karşı Neler Yapılabilir? 

31 Ocak 2022 by Bilge Bakımevi0
Parkinsona-Karsi-Neler-Yapilabilir-.png

Beyinde bulunan ve beyin hücreleri arasında bulunan iletişim koordine eden dopamin maddesinin işleyişini tam olarak yerine getirmemesi sonucunda ortaya çıkan Parkinson hastalığı özellikle yaşlılık döneminde en sık karşılaşılan sağlık problemlerinden biridir. Zihinsel bir sağlık problemi gibi görünüyor olsa da Parkinson temel olarak nörolojik bir olgudur.

Parkinson hastalığına karşı günümüzde etkin bir biçimde geliştirilmiş herhangi bir tedavi yöntemi bulunmaz. Dolayısıyla uzman hekimler bu hastalığı ilaçlarla kontrol altına alma eğilimindedir ve günümüzde aktif olarak en çok tercih edilen tedavi yöntemi de bu kapsamda ilaçlardır. İlaçların yanı sıra Parkinson hastalarının konforlu ve huzurlu bir yaşam içerisinde stres ya da kaygı gibi olumsuzluklardan da uzak durması gerekir.

En az ilaç tedavisi kadar etkili olan bu yöntem, hastaların zihinsel anlamda rahatlamalarını sağladığı gibi aynı zamanda yüksek yaşam standardından geri kalan yaşamlarını sürdürebilmelerine de imkan tanır. Bu tarz nörolojik hastalıklarla mücadele etme konusunda profesyonel destek alınması ve özellikle genel bakım konusunda huzurevlerini başvurulması tavsiye edilmektedir.

NEREDEYİZ115/3 Sok. B.Blok No:3/1 Erzene Mahallesi Bornova/İZMİRMailinfo@bilgebakimevi.comSABİT0 (232) 290 09 83CEP 0 (533) 375 09 83
Aydınlatma Metini
Aydınlatma Metini

© BİLGE İLERİ YAŞ BAKIM VE YAŞAM EVİ - 2019