Neden Huzurevi ve Bakımevi Düşünmeliyim?

15 Ocak 2022 by Bilge Bakımevi0
Bakim-Evi-Yasli-Bakim-Evleri.png

Birçok insan, huzurevi ve bakımevini neden düşünmeleri gerektiği konusunda bir sorgulama içerisinde olmakta. Aslında birçok insan, yaşlarının ilerlemesi ile birlikte ailesindeki insanların kendilerine ait bir yaşantı içerisinde olacağını bilerek hareket etmekte. Bu durum, yaşlıların profesyonel bir bakım içerisinde olabilmeleri için bu konuda hizmet vermekte olan merkezlere gitmelerini zorunlu kılmakta.

Bir huzurevi temelde yaşlının konforlu bir şekilde yaşantısını sürdürmesini sağlamayı amaçlar. Bunun için sağlık kontrolleri rutin bir şekilde tekrarlanır, bireyin besleyici gıdalar tüketmesi sağlanır, toplum içerisinde yaşanması ve birey olarak yalnız kalınması olanaklı kılınır. Bu hususların her biri huzurevi kapsamında yer alan hususlar.

Bunun yanı sıra bakımevi daha çok hasta yaşlılara odaklanmakta olup bireylerin sağlıklarının olumlu bir seyre yönelmesi bakımevlerinin temel amaçlarından birisi olarak görünmekte. Bu hususları kapsayan Bilge Bakımevi, yaşlıların konforlu ve sağlıklı yaşantı sürdürmesini mümkün kılmak için teknik donanıma sahiptir ve İzmir Bornova ilçesinde hizmetlerini sürdürmektedir. İlerleyen yaşlarda tek başına yaşamanın verdiği zorluk, Bilge Bakımevi tarafından çözümlenmekte.

NEREDEYİZ115/3 Sok. B.Blok No:3/1 Erzene Mahallesi Bornova/İZMİRMailinfo@bilgebakimevi.comSABİT0 (232) 290 09 83CEP 0 (533) 375 09 83
Aydınlatma Metini
Aydınlatma Metini

© BİLGE İLERİ YAŞ BAKIM VE YAŞAM EVİ - 2019