Kalp Damar Hastalıkları Nedir?

Kalp-ve-Damar-hastaliklari.png

Son derece yaygın bir biçimde kullanılıyor olsa da kalp ve damar hastalıklarının tam olarak ne olduğu pek çok kimse tarafından bilinmez. Özellikle yaşlılık döneminde çok sık karşılaşılan ve çoğunlukla sigara ve tütün ürünü gibi zararlı alışkanlıkların neden olduğu durumlardan kaynaklanan kalp ve damar hastalıkları vücudun tüm organlarına doğrudan bir etkide bulunur.

Kalp damar hastalıkları genel olarak; vücutta yer alan tüm organlara kan pompalamakla görevli damaların daralması, kireçlenmesi  ya da tıkanması sonucunda ortaya çıkan hastalıktır. Kalp damar hastalıklarının belirtileri kadınlarda ve erkeklerde büyük oranda farklı şekillerde ortaya çıkar. Kadınlarda çoğunlukla daha az gözlemlenen göğüs ağrıları erkeklerde daha güçlü olabilir.

Kalp damar hastalıkları sonucunda ortaya çıkan olumsuzlukların kontrol altına alınması ve hastalıkla etkili bir mücadele gerçekleştirilebilmesi adına en temel belirleyici hastaların etkili bir bakım görmesidir. Doğru, etkili ve konforlu bir bakımın gerçekleştirilmesi halinde kalp damar sağlığı sorunlarının kontrol altına alınarak çok daha ciddi problemler yaşatmasının engellenmesi son derece mümkündür.

İnstagram‘dan Bizi Takip Edebilirsiniz

NEREDEYİZ115/3 Sok. B.Blok No:3/1 Erzene Mahallesi Bornova/İZMİRMailinfo@bilgebakimevi.comSABİT0 (232) 290 09 83CEP 0 (533) 375 09 83
Aydınlatma Metini
Aydınlatma Metini

© BİLGE İLERİ YAŞ BAKIM VE YAŞAM EVİ - 2019