Evli Yaşlılar Daha Mutlu

5 Aralık 2021 by Bilge Bakımevi0
Evli-Yaslilar-Daha-Mutlu.png

Bilindiği üzere yaşlılıkta insanın kendisini mutlu hissetmesi bir hayli önemlidir. Çünkü yaşın ilerlemesi ile birlikte çeşitli sağlık sorunları baş göstermekte olup bazı sağlık problemlerinde stres temel faktör olarak bilinmekte. Peki ama daha az stressiz bir şekilde yaşamak ve yaşlılıkta mutlu olmak mümkün mü?

Yapılan araştırmalar, evli yaşlıların çok daha mutlu olduklarını gözler önüne seriyor. Hayat arkadaşı bulunan kişiler, çeşitli paylaşımlarda bulunabiliyor ve farklı etkinlikler ile aktif olabiliyor. Bu hususların her biri, kişinin zihinsel ve fiziksel sağlığını koruyabilmesi için bir hayli önemli. Bunun yanı sıra evli kişiler, var olan sorunlarını paylaşabilecekleri insana sahip olmalarından dolayı, bazı sorunları üzerinden atarak daha az stresli bir yaşantı sürdürebiliyor.

Eşinden ve çocuklarından destek almakta olan bireyler, kendilerini çok daha konforlu ve huzurlu hissetmekte. Bu durum, eşlerini kaybeden bireylerin yaşlılıkta daha huzursuz olmasına neden olabilmekte. Kendini güvende hissetmek, yalnız olmadığını bilmek, sosyalleşebileceğin bir insanın bulunması gibi hususların her biri, evli yaşlıların çok daha mutlu olabildiklerini gözler önüne sermekte.

NEREDEYİZ115/3 Sok. B.Blok No:3/1 Erzene Mahallesi Bornova/İZMİRMailinfo@bilgebakimevi.comSABİT0 (232) 290 09 83CEP 0 (533) 375 09 83
Aydınlatma Metini
Aydınlatma Metini

© BİLGE İLERİ YAŞ BAKIM VE YAŞAM EVİ - 2019