65 Yaş Üzerindeki Unutkanlıklara Dikkat

3 Haziran 2021 by Bilge_User0
65-Yas-Uzerindeki-Unutkanliklara-Dikkat.jpg

65 Yaş Üzerindeki Unutkanlıklar

Unutkanlık, her yaş aralığında görülebilen sorunlardan birisi. Fakat uzun süreli unutkanlıklar, özellikle ilerleyen yaşlarda bazı hastalıkların habercisi olabilir. 65 yaş ve üzerindeki bireylerde görülen unutkanlıkların, sonuçları ciddi olabilen hastalıklara neden olabildiği düşünülmekte. Demans, Alzheimer vb. hastalıklar, yaşlılarda unutkanlık ile kendisini belli etmekte olan hastalıklardan bazıları.

Yaşlandıkça unutkanlığın meydana gelmesinin pek çok nedeni bulunmakta olup bu nedenlerden bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Çeşitli ilaçların yan etkisi
  • Bazı hastalıklar
  • Hormon sistemi bozuklukları
  • Çeşitli vitamin eksiklikleri

Bu ve bunun gibi hususların her biri, beyin bellek depolarını etkileyebilmekte ve bununla birlikte kişide unutkanlık meydana gelebilmekte. Unutkanlık, çoğu zaman masum bir durum gibi düşünülse de kronik unutkanlıklar, kişinin yaşantısını olumsuz bir şekilde etkilemekte. Bunun yanı sıra bazı unutkanlıkların arkasında Alzheimer, Demans vb. ciddi hastalıklar bulunuyor.

Unutkanlık sorunu ile baş başa kalan 65 yaş ve üstü bireylerin mutlaka doktor kontrolüne götürülmesi ve unutkanlığın neyden meydana geldiğinin bulunması gerekiyor. Gerekli kontrollerin gerçekleştirilmesi, çeşitli hastalıklarda erken teşhis için oldukça faydalı.


CEVAP YAZABİLİRSİNİZ

E-Posta hesabınız 3. kişilerle paylaşılmayacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

Kesinlikle ilaçların yan etkisi olmuyor, profesyonel uzman hemşirelerimiz ve doktorlarımız her daim kontol ediliyorsunuz.

özel olarak her hastanın metobolizmasına göre vitaminler doktorlarımız tarafından onaylanarak verilir.


© BİLGE İLERİ YAŞ BAKIM VE YAŞAM EVİ - 2019  

Gizlilik Politikamız         |        Bilge Bakım Evi